لیما, پرو — خاویر Péرژ د Cuéllar دو اصطلاح سازمان ملل متحد دبیر کل که میانجیگری تاریخی آتش بس بین ایران و عراق در سال 1988 و کسی که در زندگی بعد از بازنشستگی برای کمک به برقراری مجدد دموکراسی در پرو میهن درگذشت چهارشنبه. او 100 است.

او پسر فرانسیسکو Péرژ د Cuéllar گفت پدرش درگذشت در خانه علل طبیعی. زمان U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به نام پرو یک دیپلمات ‘œpersonal الهام بخش است.’�

                                                                                                                                                                                                                       

‘œMr. Péرژ د Cuéllar زندگی میرسد نه تنها از یک قرن بلکه کل تاریخ ملل متحد قدمت آن به مشارکت خود را در اولین جلسه مجمع عمومی در سال 1946 گفت:” اشاره به این حادثه تلخ در بیانیه ای که اواخر روز چهارشنبه.

Péرژ د Cuéllar مرگ به پایان می رسد طولانی کار دیپلماتیک است که او را به ارمغان آورد دایره کامل از اولین ارسال را به عنوان منشی در سفارت پرو در پاریس در سال 1944 به بعد خود را به عنوان پرو سفیر فرانسه است.

زمانی که او شروع تصدی خود به عنوان U. N. دبیر کل on Jan. 1, 1982 او کمی شناخته شده در پرو بود که یک مصالحه نامزد در زمانی که سازمان ملل متحد برگزار شد در اعتماد به نفس پایین.

خدمت به عنوان U. N. معاون کل به ویژه امور سیاسی او به عنوان اسب نامزد در ماه دسامبر سال 1981 پس از شش هفته از انتخابات بن بست بین U. N. رئیس کورت والدهایم و تانزانیا وزیر خارجه سلیم احمد سلیم.

                                                                                                                                                                                                                       

پس از انتخاب او به سرعت خود را ساخته شده را علامت.

آشفته توسط سازمان ملل متحد رو به کاهش اثر او به دنبال احیای جهان بدن معیوب حافظ صلح ماشین آلات.

اولین گام برای “لرزش خانه” با شدت بحرانی گزارش که در آن او هشدار داد: “ما شدیدا نزدیک به یک جدید بین المللی هرج و مرج.”

با 1982 اسرائیل در حمله به لبنان و درگیری های مواج در افغانستان و کامبوج و بین ایران و عراق, او شکایت به مجمع عمومی است که سازمان ملل قطعنامه “به طور فزاینده ای به مبارزه طلبیده و یا نادیده کسانی که احساس خود را به اندازه کافی قوی برای انجام این کار است.”

“مشکل با سازمان ملل متحد است که یا از آن استفاده نمی شود و یا سوء استفاده توسط کشورهای عضو” او در مصاحبه ای گفت: در پایان سال اول خود را به عنوان U. N. دبیر.

در طول دهه به عنوان U. N. رئیس Péرژ د Cuéllar خواهد کسب شهرت بیشتر برای سخت کوش آرام و دیپلماسی از جاذبه.

“لو تن fait la chanson” او علاقه کرد و گفت به این معنی که ملودی است که چه چیزی باعث این آهنگ و نه بلندی صدا از خواننده.

                                                                                                                                                                                                                       

“او مهربان نگاه در مورد او این است که مردم به اشتباه به طریق و از طریق نرمی گفت:” یک دستیار که او را به عنوان توضیح دشوار و شجاع است.

در مواجهه اولیه در دوره اول خود را با یک تهدید آمریکا به قطع بودجه در, رویداد, اسرائیل, ایران, او مشغول به کار در پشت صحنه به توقف عرب تلاش برای محروم کردن دولت یهودی از آن مجمع عمومی صندلی. وجود دارد خاموش انتقاد از این اردوگاه که او داده بود آمریکایی ها از راه حق در خاورمیانه است.

در برخورد با مسائل حقوق بشر او را در انتخاب مسیر “با احتیاط دیپلماسی است.” او با خودداری از عموم rebuking لهستان برای امتناع از اجازه خود را نماینده ویژه به این کشور برای بررسی اتهامات نقض حقوق بشر در ورشو رژیم در سال 1982 سرکوب همبستگی جنبش کارگری.

در ماه جولای سال 1986 Péرژ د Cuéllar قرار گرفتند چهارگانه کرونری بای پس عمل قرار دادن سوال خود را در دسترس برای دور دوم. از ابتدا Péرژ د Cuéllar اصرار کرده بود که او را یک اصطلاح دبیر کل.

ناراحت با آنچه که او به عنوان عضو’ بی میلی به زمین به کمک بدن برای خروج از بحران مالی گفته نیویورک تایمز در سپتامبر 1986 “من نمی بینم هر دلیلی که چرا من باید ریاست فروپاشی سازمان است.”

اما او دوباره برای یک دوره دوم پس از ناگهانی در حمایت از نامزدی خود را از جمله گفتگو با رئیس جمهور رونالد ریگان که در کلمات از U. N. رئیس سخنگوی – ابراز “شخصی خود را برای حمایت از دبیر کلی.”

“فقط در مورد تمام کشورهای غربی باید به او گفت که آنها می خواهم برای دیدن او ماندن در” یک منبع دیپلماتیک غربی گفت: در زمان. “وجود دارد هیچ قابل جایگزین است.”

بر خلاف سلف خود کورت والدهایم بود که به عنوان یک “معتاد” و که صرف ساعت های طولانی در دفتر Péرژ د Cuéllar دوست داشت به دور از آن همه است. “او بسیار حسود از خود و حریم خصوصی” از نزدیکان گفت.

“زمانی که من می توانم, من به عنوان خوانده شده همه چیز اما سازمان ملل متحد در اسناد و مدارک” Péرژ د Cuéllar جلب اعتماد به یک خبرنگار. هنگامی که در یک پرواز به مسکو با انتقاد از مشاهده است که “در میان این همه دبیر کل هم برای پر زرق و برق ادبیات.”

سه Péرژ د Cuéllar خواندن انگلیسی و اسپانیایی ادبیات.

Péرژ د Cuéllar خود را صرف دوره دوم کار در پشت صحنه در گروگان مسئله منجر به آزادی غربی برگزار شد در لبنان از جمله آخرین و طولانی ترین آمریکا برگزار, گروگان روزنامه نگار تری اندرسون که آزاد شد Dec. 4, 1991.

تمام گفته Péرژ د Cuéllar به دیپلماسی کمک به پایان دادن به جنگ در کامبوج و 1980-88 جنگ ایران و عراق و خروج نیروهای شوروی از افغانستان.

مدت کوتاهی پس از نیمه شب در Jan. 1, 1992 او راه می رفت خارج از U. N. ستاد به انتظار خودروسواری بزرگ دیگر دبیر کل اما پس از به دست آمده خود را هدف نهایی پس از ساعت ها مذاکرات سخت: یک پیمان صلح بین دولت السالوادور و چپ شورشیان.

‘œMr. Péرژ د Cuéllar نقش حیاتی در تعدادی از دیپلماتیک موفقیت – از جمله استقلال نامیبیا پایان دادن به جنگ ایران و عراق, انتشار آمریکایی گروگان در لبنان قرارداد صلح در کامبوج و در آخرین روز های تاریخی توافق صلح را در ال سالوادور’� گفت اشاره به این حادثه تلخ.

خاویر Péرژ د Cuéllar متولد شد و در لیما در Jan. 19, 1920. پدرش یک “متوسط تاجر” بود انجام کار پیانیست با توجه به سابق دبیر کل. خانواده ترسیم ریشه های آن به شهر اسپانیایی از Cuéllar شمال سگبیا.

در پرو خانواده متعلق به تحصیل به جای landowning کلاس. “او رفت و به سمت راست مدارس” هم میهن در سازمان ملل متحد یک بار گفت: از Péرژ د Cuéllar.

او موفق به دریافت مدرک حقوق خود را از لیما دانشگاه کاتولیک در سال 1943 و پیوست, پرو, سرویس سیاسی یک سال بعد. او در رفتن به ارسال مطلب در فرانسه و انگلیس و بولیوی و برزیل قبل از بازگشت به لیما در سال 1961 که در آن او خدمت در تعداد بالا-سطح وزارت پست.

او سفیر ایران در سوئیس و سپس به پرو اولین سفیر شوروی در حالی که همزمان معتبر به لهستان. دیگر تکالیف شامل پست دبیر پرو وزارت امور خارجه و رئیس نماینده به سازمان ملل متحد.

پس از خروج از U. N. Péرژ د Cuéllar ساخته شده پیشنهاد ناموفق برای پرو ریاست جمهوری در سال 1995 در برابر استبدادی رهبر آلبرتو فوجیموری که 10 سال استبدادی رژیم فروپاشید در نوامبر سال 2000 در بحبوحه رسوایی فساد.

در سن 80, Péرژ د Cuéllar آمده از بازنشستگی در پاریس و بازگشت به پرو را در گوشته خارجی وزیر و کابینه رئیس به صورت موقت رئیس جمهور والنتین Paniagua.

خود را بی عیب و نقص دموکراتیک اعتبار وام و اعتبار به دولت موقت که دستور به تحویل انتخابات آزاد و عادلانه. هشت ماه بعد از رئیس جمهور آلخاندرو تولدو خواسته او را به عنوان سفیر به فرانسه.

بین خارجی تکالیف او استاد دیپلماتیک قانون در دانشگاه Diplomatica دلم پرو و روابط بین الملل در پرو آکادمی برای جنگ های هوایی.

انتقال به سازمان ملل متحد در سال 1975 او منصوب شد والدهایم دبیرکل نماینده ویژه در قبرس. در طول دو سال در جزیره ای تقسیم شده و او را کمک به ترویج intercommunal مذاکرات صلح بین یونانی و ترک نشین قبرس شد.

پس از روی لئامت دادن مختصر به عنوان پرو سفیر ونزوئلا از بازگشت او به سازمان ملل متحد در سال 1979 به عنوان معاون کل به صورت ویژه در امور سیاسی. در این ظرفیت او از عهده ماموریت های دیپلماتیک ظریف به هندوچین و افغانستان است.

Péرژ د Cuéllar خود استعفا داد U. N. پست در مارس 1981 – فقط قبل از انتخابات برای U. N. دبیر کل گرم کردن و بازگشت به پرو سرویس سیاسی.

او مواجه می شوند مشکلات سیاسی در خانه وقتی که او نامزد دریافت جایزه بود توسط رئیس جمهور فرناندو Belaunde تری به سفیر ایران در برزیل.

نامزدی موفق به پیروزی در سنا تصویب. هیچ بحث عمومی اما کنگره منابع در لیما گفت: مخالفت آمد از خاویر الوا Orlandini پرو معاون رئيس جمهور و رهبر حزب حاکم یعنی حزب اکشن. منابع گفت Orlandini ابراز تنفر Péرژ د Cuéllar مشارکت در مراسم سوگند از کودتای نظامی که به سرنگونی Belaunde تری در سال 1968.

Péرژ د Cuéllar نگهداری می شود که به عنوان دبیر پرو وزارت خارجه در زمان او مورد نیاز توسط پروتکل برای شرکت در این مراسم حتی اگر او تا به حال هیچ نرم افزار-junta گرایش.

Belaunde تری ترمیم به قدرت در سال 1980 مجددا اعتماد به نفس خود را در Péرژ د Cuéllar معرفی شده توسط او را برای نامزدی به عنوان U. N. دبیر کل.

Péرژ د Cuéllar است ‘œan برجسته پرو کامل سالم دموکرات که اختصاصی زندگی خود را به ساخت خود کشور بیشتر ایم” رئیس جمهور پرو MartÃn Vizcarra.

Péرژ د Cuéllar ازدواج سابق Marcela معبد. او تا به حال یک پسر فرانسیسکو و یک دختر کریستینا توسط یک ازدواج قبلی.

تشییع جنازه او برگزار خواهد شد در پرو وزارت امور خارجه در روز جمعه.

ادیت M. Lederer در سازمان ملل متحد کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de