تصویر ماهواره ای: ایران انفجار اصابت مشکوک موشک های سایت

دبی, امارات متحده عربی — یک انفجار که لرزاند, ایران پایتخت آمد از یک منطقه در شرق آن کوه که تحلیلگران بر این باورند پنهان یک سیستم تونل زیرزمینی و موشکی تولید سایت ماهواره, عکس های شنبه نشان داد.

چه منفجر شد در این حادثه اوایل روز شنبه که ارسال عظیم سنگ اسمانی بزرگ به آسمان نزدیک تهران هنوز مشخص نیست که آیا علت این انفجار است.

                                                                                                                                                                                                                       

غیر معمول پاسخ دولت ایران پس از انفجار, اما تأکید طبیعت حساس منطقه ای در نزدیکی جایی که بازرسان بین المللی بر این باورند که جمهوری اسلامی انجام شده بالا مواد منفجره آزمون دو دهه پیش برای سلاح هسته ای باعث.

این انفجار را تکان داد خانه لرزاند پنجره ها و روشن کردن افق اوایل جمعه در البرز کوه. تلویزیون دولتی بعد از پخش یک بخش از آنچه در آن به عنوان محل انفجار.

یکی از آن روزنامه نگاران ایستاده بود در مقابل آنچه به نظر می رسد بزرگ, سیاه, سیلندر گاز, هر چند دوربین باقی مانده شدیدا متمرکز و نشان نمی دهد هر چیز دیگری در اطراف سایت. سخنگوی وزارت دفاع داود عبدی سرزنش انفجار در یک نشت گاز او را نمی شناخت و گفت: هیچ کس کشته شد در انفجار.

عبدی در توصیف این سایت به عنوان یک ‘œpublic منطقه’� بالا بردن این سوال که چرا مقامات نظامی و غیر نظامی آتش نشانان خواهد بود مسئول است. دولت گزارش تلویزیون جواب نداد که.

                                                                                                                                                                                                                       

تصاویر ماهوارهای از این منطقه حدود 20 کیلومتر (12.5 کیلومتر) در شرق مرکز شهر تهران نشان داد صدها متر (متری) از سوخته scrubland دیده نمی شود در تصاویر از این منطقه گرفته شده در هفته پیش از این حادثه. این ساختمان در نزدیکی کاراکتر علائم شبیه این تاسیسات دیده می شود در تلویزیون دولتی فیلم.

ذخیره سازی گاز منطقه نشسته در نزدیکی آنچه تحلیلگران در توصیف ایران به عنوان یکی خجیر موشک تسهیلات. این انفجار به نظر می رسد که زده تسهیلات برای شهید باکری گروه صنعتی که باعث می شود جامد سوخت موشک گفت: Fabian Hinz یک محقق در جیمز مارتین مرکز مطالعات منع گسترش در Middlebury موسسه مطالعات بین المللی در مونتری کالیفرنیا.

واشنگتن-بر اساس مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی شناسایی شده خجير به عنوان ” œsite متعدد تونل برخی مشکوک به استفاده از سلاح مجمع.’� بزرگ صنعتی ساختمان ها در سایت قابل مشاهده از عکس های ماهواره ای هم نشان می دهد موشک های مجلس در حال انجام وجود دارد.

ایالات متحده آمریکا آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع می گوید ایران به طور کلی بزرگترین تاسیسات زیرزمینی برنامه در خاورمیانه است.

این سایت ها ‘œsupport ترین جنبه های تهران را موشک بالستیک قابلیت های از جمله عملیاتی نیروی موشکی توسعه و تولید برنامه’� DIA گفت: در سال 2019.

                                                                                                                                                                                                                       

مقامات ایرانی خود را نیز شناسایی سایت به عنوان در Parchin, صفحه اصلی به یک پایگاه نظامی که در آن آژانس بین المللی انرژی اتمی قبلا گفت که این مظنون در ایران انجام آزمایش مواد منفجره محرک است که می تواند مورد استفاده در سلاح های هسته ای. ایران بلند را رد کرده است به دنبال سلاح های هسته ای هر چند آژانس قبلا گفته ایران در حال انجام کار در ‘œsupport از احتمال بعد نظامی برنامه هسته ای خود را’� که تا حد زیادی متوقف در اواخر سال 2003 است.

غرب نگرانی از برنامه اتمی ایران منجر به تحریم ها و در نهایت به تهران 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان. آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه خارج از توافق در مارس 2018 منجر به یک سری از افزایش حملات بین ایران و ایالات متحده و تهران ترک معامله را تولید محدود.

___

دنبال جان Gambrell در توییتر در www.twitter.com/jongambrellAP.