صربی پوپولیستی برنده زمین لغزش به عنوان بسیاری از احزاب تحریم

بلگراد صربستان — مقدماتی رسمی شمارش آرا روز شنبه از صربستان در انتخابات پارلمانی تایید یک پیروزی عظیم برای پوپولیستی رئیس جمهور Aleksandar Vucic را جناح راست حزب حاکم.

مقامات مسئول در امر انتخابات گفت: پس از شمارش نزدیک به 65 درصد از آراء که Vucic را صربی مترقی حزب برنده در حدود 61 درصد آرا را به دنبال خود متحد سوسیالیست با حدود 10 درصد است. آنها گفتند: مردم در انتخابات بود 50.32 درصد است.

                                                                                                                                                                                                                       

بخشی از تحریم از آرا توسط احزاب مخالف دولت که گفت Vucic ناعادلانه تحت سلطه رسانه دولتی کمک به هموار کردن راه برای Vucic را ترقی خواهان برای کنترل حدود 190 کرسی از 250 عضو مجمع. Vucic اعلام کرد این پیروزی به عنوان ” œhistoric.”

که استبدادی صربی رئیس جمهور بود به نام هواداران برای رای دادن در اعداد بزرگ به او قوی دستور به صورت بین المللی به واسطه مذاکرات صلح در آینده صربستان سابق استان کوزوو. صربستان را رد کرده است کوزوو اعلام استقلال در سال 2008.

اتحادیه اروپا فرستاده کوزوو میروسلاو Lajcak انتظار می رود در بلگراد بعد از آن روز شنبه برای دیدار با Vucic. رئیس جمهور در سفر بعدی به مسکو کلیدی متحد و آمریکا میانجیگری صربستان و کوزوو در جلسه تنظیم شده است برای 27 ژوئن در واشنگتن است.

در میان اولین برای تبریک Vucic روز دوشنبه نزدیک بود و پوپولیستی متحد نخست وزیر کشور همسایه مجارستان ویکتور اوربان که گفت: در یک پیام است که تحت Vucic رهبری صربستان آماده است در کنار دیگر مرکزی کشورهای اروپایی ‘œto برنده از دهه جلوتر از ما.”

                                                                                                                                                                                                                       

‘œI معتقدم که خود را موفق حکومت گذاشته است زمینه را برای صربستان برای تبدیل شدن به یک عضو کامل اتحادیه اروپا در پایان چهار سال مجلس چرخه’� اوربان گفت.

روز یکشنبه رای در صربستان شد اولین انتخابات ملی در اروپا پس از coronavirus مستندات آغاز شد. رای گیری – در ابتدا برنامه ریزی شده برای ماه آوریل به تعویق افتاد اما به دلیل همه گیر – برگزار شد به عنوان صربستان هنوز گزارش ده ها تن از موارد جدید روزانه.

با وجود این بخشی از تحریم برخی از احزاب کوچکتر هنوز هم در رای گیری صورت گرفت اما نمی تواند آن را بیش از 3% آستانه به مجلس. کامل نتایج رسمی هستند و انتظار می رود روز شنبه.

برخی از رهبران اپوزیسیون گفته است که رای گیری شد خدشه دار بی نظمی و ارعاب رای دهندگان. مخالفت شهردار غربی شهر Sabac گفت: او را تقاضا تکرار انتخابات در حالی که یکی از رهبران طرفدار تحریم بلوک اصرار مردم در انتخابات کمتر از رسما اعلام کرد.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œThe تحریم موفق شد دولت را legitimicy,” دراگان Djilas در بیانیه ای گفت.

سابق شدید ملی Vucic به طور خلاصه به عنوان وزیر اطلاعات در دولت از اواخر قدرتمند سال میلوسویچ در طول خونین 1990s جنگ در بالکان که به کشته شدن بیش از 100 ، 000 نفر و سوار میلیون ها نفر از خانه های خود.

در حالی که Vucic در حال حاضر می گوید که او به دنبال عضویت در اتحادیه اروپا برای صربستان منتقدان هشدار می دهند که آزادی های دموکراتیک شده اند به شدت فرسوده پس از حزب خود به قدرت رسید در سال 2012.

_____

AP نویسنده پابلو Gorondi کمک از بوداپست, مجارستان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net