شات 9 بار در مسجد قتل عام بازماندگان غلبه بر ترس

CHRISTCHURCH, New Zealand-هنگامی که فرد مسلح راه می رفت به Al Noor, مسجد, Temel Atacocugu بود زانو برای نماز جمعه. او با نگاه کردن به چهره انسان به فکر او یک افسر پلیس او را به دلیل شبه نظامی و ساز و برگ. زمان کاهش یافته است. Atacocugu دیدم یک پف از دود آمده از مطرح تفنگ احساس یک گلوله سر و صدا به دندان های خود را و فکر کردم œOh من, خدا, من در حال مرگ.’�

اما با وجود اینکه شات نه بار Atacocugu جان سالم به در برد حمله در Al Noor, یکی از دو مسجد در شهر کرایست که مورد حمله قرار گرفتند در 15 مارس سال گذشته در نیوزیلند مرگبارترین مدرن روز جرم تیراندازی.

                                                                                                                                                                                                                       

در یکشنبه, نیوزیلند به مناسبت 51 افرادی که کشته شدند در این حملات است. Atacocugu, 45, است, به آرامی غلبه بر خود جسمی و آسیب های روانی از آن روز. و او حتی خودش را آماده به صورت یک کودکی از ترس: کوسه.

در روز از حملات Atacocugu شد در یک شناور خلق و خوی زمانی که او راه می رفت به مسجد. یک فعال مردی که عاشق فوتبال و ماهیگیری و, در حال اجرا, او فقط می خواهم خود را به پایان آخرین جلسه طب سوزنی برای آسیب های ورزشی و احساس در شکل بزرگ است.

در حال رشد در ترکیه او شده است می خواهم از طریق اجباری آموزش نظامی به طوری که او به سرعت متوجه شدم چه اتفاقی می افتد. کادر پزشکی بعدها به او بگویید او فوق العاده خوش شانس است که گلوله که زده خود را بالا فک منحرف رو به جای ادامه به مغز یا عروق.

Atacocugu می گوید که پس از آن ضربه اول خود را به دهان او افتاده در شوک و کشته شد و چهار بار در هر دو پا. مردم فریاد شد. یکی دیگر از خطبهها با عجله در مسلح و کشته شد اما آن را به Atacocugu یک زن و شوهر از ثانیه به واکنش نشان می دهند و برای اجرا به عنوان بهترین او می تواند.

                                                                                                                                                                                                                       

وجود دارد هیچ راه آشکار بنابراین او گذاشته ساکن روی زمین. او بعدها شات چهار برابر بیشتر در سمت چپ خود دست و پا به عنوان مسلح اخراج یکسره به انبوهی از بدن.

Atacocugu صرف یک ماه در بیمارستان و تحت چهار عملیات که شامل استخوان و گرافت پوست. او نیاز به حداقل سه عمل جراحی در سال به آمده است.

‘œThe بزرگترین تغییر پس از این حمله بود که من نمی تواند آزاد باشد همان است که قبل از,’� Atacocugu می گوید. ‘œBecause بسیار محدود در حال حرکت در اطراف. و من احساس مانند یک کودک کوچک چون کسی است که به دنبال پس از من در همه زمان ها.’�

در عین حال خود را بهبود فیزیکی یک سال بعد قابل توجه است. ویلچر و عصا رفته است. بازوی چپ خود را ضعیف باقی مانده است, اما زمانی که او پیاده روی پایین خیابان و یا نقش خود Labradoodle, سگ, Max Atacocugu را لنگی است که به سختی قابل توجه است.

                                                                                                                                                                                                                       

چند هفته پیش او شروع به بازی فوتبال دوباره با یک گروه از دوستان خود شوخی که این روزها او را در حال پیشی جستن مناسب توسط مردان در 70s به. در یکی از بازی او نشان کردن مهارت های خود را با مقابله با نقطه لگد زدن و عقب-heeling یک پاس.

Atacocugu روانی بهبود مصرف دیگر. او شده است با دیدن یک روانشناس که کمک به او را از طریق تصاویر و فلش بک که هنوز هم او امد و شد زیاد.

‘œHe را در تلاش به جلو و نقطه تاریک از مغز من’� او می گوید.

Atacocugu تجربه کرده است و حملات افسردگی شده است و مصرف داروهای ضد افسردگی پس از عکسبرداری است. او چهره او نیاز به نگه داشتن مصرف دارو برای حداقل یک سال دیگر. او متوجه شد که او حافظه و توانایی تمرکز را نیز تحت تاثیر قرار شده است.

او می گوید که او نمی خواهید به نگه داشتن کار در کباب فروشگاه او با یک شریک کسب و کار در زمان حمله و در حال حاضر در تلاش برای فروش سهام خود را. او کمک کرد تا در مغازه یک زن و شوهر از بار پس از تیراندازی کرده است اما خودش را در بر داشت عصبی در اطراف غریبه نیست که مایل به توضیح نیست.

‘œIt را فقط بیش از حد شلوغ و بیش از حد بزرگ’� او می گوید:. ‘œPeople در حفظ و درخواست, ‘اوه چه اتفاق افتاده به بازوی خود را?”�

Atacocugu می گوید او فکر کرد به جای بازگشت به مهارت های خود را به عنوان یک نقاش و دکوراتور. آن را صلح آمیز او می گوید: کار کردن در کنار اعتماد خدمه با تنها یک مشتری برای مقابله با در هر زمان. او همچنین به تازگی قرار دادن در یک پیشنهاد به خرید یک خانه جدید در, Christchurch, که او امیدوار است که کمک خواهد کرد که او را به یک شروع تازه است.

Atacocugu نقل مکان کرد و به اقیانوس آرام جنوبی کشور پس از ملاقات با یک نیوزیلند در ترکیه و ازدواج او در سال 2001. آنها فکر Christchurch خواهد بود یک جای خوب برای بالا بردن فرزندان خود را در یک محیط است که به نظر می رسید دوستانه و امن است. این زن و شوهر از هم جدا شده در سال 2016 و Atacocugu ماند در کرایستچرچ به نزدیکی دو نوجوان پسر.

او قصد دارد برای حضور در محاکمه 29 ساله استرالیایی سفید supremacist است که متهم انجام در سال گذشته قتل عام. برنتون Tarrant التماس کرد گناه نیست به اتهام تروریسم و قتل و اقدام به قتل و محاکمه او برنامه ریزی شده است برای شروع در ماه ژوئن. اگر گناهکار او چهره حبس ابد.

Atacocugu می گوید راه است که نیوزیلند نخست وزیر Jacinda protocol wine studio و مردم در سراسر کشور گرد هم آمدند در وحدت پس از تیراندازی نشان می دهد فرد مسلح در حال حاضر شکست خورده در تلاش خود را برای ایجاد بخش. نفرت او می گوید دهکدهای از دست داد و دوست دارم برنده است.

‘œAs یک انسان بله من خیلی عصبانی’� Atacocugu می گوید. ‘œBut همچنین عمق قلب من, دین من باعث می شود من آرام و صبور باشید. بنابراین من می دانم که قانون جدید نیوزیلند سیستم در حال رفتن برای تنبیه این مرد, این, تروریستی, به همان اندازه به عنوان بالا که ممکن می تواند تحت قانون است.’�

در سال گذشته Atacocugu پیدا کرده است لحظات صلح در طول دو خارج از کشور سفر. یکی بود به ترکیه, جایی که او به صرف زمان با مادر و دیگر اعضای خانواده و دوستان است. از سوی دیگر یک سفر به عربستان سعودی برای حج زیارت سالانه است که بسیاری از مسلمانان ملزم به انجام در طول عمر خود. Atacocugu بود در میان 200 بازماندگان و بستگان از Christchurch حملات که در سفر به عربستان سعودی به عنوان مهمان پادشاه سلمان.

‘œPretty مقدار تمام زندگی من است وارونه و تغییر’� Atacocugu می گوید. ‘œBut معنوی, مذهبی راه من بسیار قوی تر از من استفاده می شود.’�

که تازه کشف شده قدرت فیلتر شده از طریق به دیگر جنبه های زندگی خود را. Atacocugu به یاد می آورد به تماشای ‘œJaws’� فیلم زمانی که او یک پسر بچه بود یک تجربه است که برای ماه ها در سمت چپ او وحشت زده از شنا.

سال بعد او خود جلب کرد تا یک لیست از چیزهای جدید را تجربه در طول زندگی خود از جمله غواصی با کوسه ها. او هرگز نمی تواند کاملا دریافت بیش از آن در دوران کودکی ترس است.

اما او می گوید که پس از او به ضرب گلوله کشته شد او شروع به فکر می کنم در مورد آن بسیار.

چند ماه پیش او شد سوار به انتهای جنوبی نیوزیلند است و در یک تصویر-روز کامل رفت و در یک تور قایق و غوطه ور شد در یک محافظ فلزی قفس در میان کوسه سفید بزرگ که با شنا در یک طول بدن او. تجربه چپ او exhilarated.

‘œI مواجه ترس من,’� او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de