سودان می یابد گور دسته جمعی به احتمال زیاد مربوط به خنثی 1990 کودتا

قاهره — مقامات سودان را در بر داشت یک گور جمعی اعتقاد بر این حاوی اجساد 28 افسران ارتش در خنثی کودتا علیه رئیس جمهور سابق Omar al-Bashir در سال 1990 دادستان عمومی گفت: اواخر پنج شنبه.

این دومین Bashir-عصر گور دسته جمعی کشف شده در عنوان بسیاری از سال.

                                                                                                                                                                                                                       

Al-Bashir را سرکوب حکومت سقوط در سال گذشته زمانی که نظامی سرنگون او پس از چند ماه تظاهرات خیابانی.

دولت انتقالی به طور مشترک به رهبری غیر نظامیان و ژنرالهای ارتش است مرور مملو مسیر انتخابات دموکراتیک و تلاش برای برگزاری al-Bashir دولت مسئول جنایات بیش از 30 سال است که او حکومت سودان با مشت آهنین.

‘œEvidence نشان می دهد که این گور دسته جمعی است که به احتمال زیاد در آن اجساد افسران دراز که کشته شده و به خاک سپرده شد در یک شیوه ای بی رحمانه,’� گفت: دادستان عمومی و بیانیه. یک تیم از 23 کارشناسان در زمان سه هفته به شناسایی و کشف سایت که باقی می ماند به شدت محافظت آن اضافه شده است.

هیچ نظر فوری از al-Bashir دفاع وکلا.

28 افسران که به دنبال سرنگونی al-Bashir دستگیر و اعدام در تیره شرایطی در بهار سال 1990. Al-Bashir شده بود کمی شناخته شده به طور کلی زمانی که او طاقی به قدرت نظامی در حمایت اسلامگرا کودتای سال قبل از سرنگونی دولت منتخب دموکراتیک.

Al-Bashir 76 است که در حال حاضر زندانی برای فساد و رو به چند دیگر محاکمه در دادگاه ظاهر شد و در اوایل این هفته بیش اتهام توطئه خونریزی 1989 کودتا آورده است که او به قدرت است. در این آزمایش دیده می شود به عنوان یک نادر تلاش در تاریخی حساب در سودان بلند, تکان نظامی کودتا متلاطم سیاست حزب و درگیری های داخلی.

                                                                                                                                                                                                                       

در چندین دهه است که به دنبال سودان میزبان اسامه بن لادن در میان دیگر شبه نظامیان نورد آزادیهای فردی نظارت خونین ضد شورش مبارزات انتخاباتی در غرب دارفور منطقه و وحشیانه نقض شد.

کشف دو گور دسته جمعی یکی پیدا زودتر نگه داشتن بدن از سربازان کشته و یا مورد ضرب و شتم به مرگ پس از تلاش برای فرار از یک اردوگاه نظامی بودند یک یادآوری از مقیاس اتهام نقض حقوق بشر در طول al-Bashir حکومت.

‘œSuch جنایات عبور نمی خواهد بدون محاکمه عادلانه’� دادستان عمومی گفت: پرداختن به خانواده های قربانیان.

انتقالی مقامات تلاش برای از بین بردن al-Bashir میراث و تماس با مقامات سابق به حساب مواجه شده اند قابل توجه headwinds با نظامی حفظ کنترل کلید اوراق بهادار.

دادگاه جنایی بین المللی به دنبال بازداشت البشیر به اتهام جنایت جنگی و نسل کشی مربوط به درگیری های دارفور در 2000s زمانی که دولت راه اندازی سوخته-زمین حمله هوایی بمب گذاری و به هر طریقی شبه نظامیان شناخته شده به عنوان Janjaweed که متهم به جرم قتل و تجاوز.

سودان انتقالی مقامات اعلام کرد در اوایل این سال آنها موافقت کرده بود برای ارسال al-Bashir به ICC در لاهه اما عمل نیست در تصمیم گیری است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de