سوشی Sasa صاحب Wayne Conwell باز می شود تای تای خوشحال کنین

به عنوان یک آشپز سوشی و صاحب رستوران Wayne Conwell فراتر برش ماهی; او یک دانش آموز از فرهنگ ژاپنی و آشپزی و این نشان می دهد که در پانزده سال رستوران سوشی Sasa در 2401 15th Street. Conwell آوردن احترام او از همه چیز ژاپنی به یک بخش جدید شهر با تای تای, یک سوشی و بهم زدن نوار که فقط باز در 5078 شرق Hampden در خیابان شاد کانیون مرکز خرید.

فکر می کنم از تای تای به عنوان سوشی Sasa گاه به گاه خواهر و برادر جوان تر. برای یک, آن را بسیار کوچک با تنها دو ده کرسی های بیشتر در یک نوار باریک که پر از تقریبا کل رستوران (که قبلا یک عامل سفر است). و تخصص از خانه temaki سوشی دست رول در نظر گرفته شده و به خورده شود و بلافاصله پس از آنها دست در سراسر شمارنده به شما; شما ممکن است منظور همه سوشی خود را در یک بار بلکه هر قطعه ای است که به شما تحویل داده به ترتیب به طوری که آنها نمی نشستن بر روی یک صفحه برای بیش از حد طولانی است.

Tai Tai's uni (sea urchin) hand roll, which chef Wayne Conwell calls "Japanese ice cream."گسترش

تای تای uni (sea urchin) دست رول که آشپز Wayne Conwell تماس “ژاپنی بستنی.”

علامت Antonation

شما نمی خواهد کلمه “temaki” در تای تای منو هر چند; در عوض, Conwell تماس خود خلاقیت “رو باز سوشی.” آشپز در خدمت آنها تقریبا مانند tacos, ساخته شده با ترد نوری پیچد ارائه شده در زیگزاگ دارندگان طوری که برنج و ماهی قابل مشاهده هستند “اجازه می دهد مهمان ما توانایی ارتباط برقرار کردن با غذاهای خود را و لذت بردن از ‘راه خود را,'” او اشاره می کند.

رول میبینم کاسه وگان گزینه ها و یک تعداد انگشت شماری از غذا ها و دسر (از دست ندهید matcha تیرامیسو) دور کردن منو و همچنین در عمق فهرست خاطر آبجو و ویسکی برای بزرگسالان است. ژاپنی سفارشی دیکته است که به خاطر فنجان پر به پر به نمایندگی از مهمان نوازی و سخاوت بنابراین Conwell با استفاده از compostable فنجان مجموعه در کاسه برای گرفتن سرريز (و هیچ کس نمی خواهد ذهن اگر شما جرعه اضافی خاطر از کاسه یک بار شما به پایان رسید خود را در جام حذفی).

Hamachi jalapeño sashimi with yuzu soy.گسترش

Hamachi هالاپینیو sashimi با yuzu سویا.

علامت Antonation

Scottish salmon with tofu vinaigrette and black kombu.گسترش

اسکاتلندی ماهی قزل آلا با توفو سرکه بریزید و kombu.

علامت Antonation

Conwell می گوید او اختصاص داده شده به همان سطح از کیفیت مواد غذایی و خدمات را ساخته اند که سوشی Sasa قسمت بالا در طول سال. “مهمانان را تجربه دقیق همان کیفیت غذاهای دریایی, برنج نوری و تخصص لهجه آنها شده اند در انتظار زمانی که ناهار خوری در سوشی Sasa,” آشپز توضیح می دهد. “ما jourenkyaku’ و یا وفادار به طور منظم مهمانان قدردانی خواهد شد همان کیفیت در کمی متفاوت بسته و ما می دانیم که مهمان های جدید خواهد بود blown away با داشتن فوق العاده ماهی را از ماهی کامل خدمت خود را در رول میبینم کاسه و تخصص خلق.”

خوشحال دره احاطه شده است محله مسکونی بنابراین Conwell طراحی تای تای با خانواده داشته باشید. “بزرگسالان جوان و کودکان کوچکتر خواهد پیدا کردن تمام حیطه های رنگارنگ, ژاپنی, نوشابه و دسر خانگی, راست قابل مشاهده است هنگامی که آنها را وارد کنید,” او می گوید. و خیلی از مواد غذایی است که به راحتی بسته بندی شده برای بایگانی اطلاعات برای خانواده بر روی بروید.

رستوران باز است برای ناهار و شام و آشپز می گوید ناهار طراحی شده با یک سرعت سریع در ذهن در حالی که شام بیشتر از یک سالن تجربه مانند. جمع و جور فضا و طرح را به مهمانان “توانایی به صحبت می کنند به سرور خود barkeep و آشپز اغلب همان فرد به طور مستقیم از فقط در مورد هر نقطه در رستوران” Conwell می افزاید. “ماموریت ما این است که به گیلاس تپه و شاد دره عمیق و باریک محله های مرد شماره یک, دوستدار محیط زیست, گاه به گاه, ژاپنی/رستوران سوشی تجربه و جو است.”

تای تای در حال حاضر باز از 11 صبح تا 9 بعد از ظهر روزانه. شما اغلب Conwell خود را در پشت نوار سوشی به عنوان رستوران جای پای خود را می یابد. تماس 720-287-4321 و یا بازدید تای تای وب سایت برای اطلاعات بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>