علائم این سال صدمین سالگرد عبور از 19 متمم وجود دارد و در حال جشن و شادمانی در سراسر کشور به علامت که مناسبت مهم در سال 1920. اما یک بار دیگر کلرادو وجود دارد اول: بیست و هفت سال قبل از آن بود که دولت برای اولین بار در این اتحادیه به زنان حق رای; محبوب همه پرسی — که در آن فقط مردان رای دادند که در سال 1893. (از لحاظ فنی, وایومینگ, ضرب و شتم, کلرادو به پانچ اما این قلمرو که آن را اعطا حق رای زنان در سال 1869.)

هنوز زنان را دریافت نمی, رای گیری در این کشور بدون مبارزه. در حالی که برخی از نمایندگان به 1875-’76 کنوانسیون استقلال تحت فشار قرار دادند برای حق رای زنان را شامل می شود در کلرادو قانون اساسی و تلاش خود را شکست خورده است. بنابراین به اولین و محبوب همه پرسی در مورد این موضوع در سال 1877 سال پس از کلرادو پیوست union; در آن زمان پروتستان واعظ کشیش توماس سعادت را رد کرد جنبش حق رای به عنوان “bawling, رجزخوانی زنان bristling برای حقوق خود” با توجه به کلرادو دانشنامه. و کسانی که زنان ادامه داد: به bawl و نزاع و جدال برای یکی دیگر از شانزده سال قبل از آنها از حقوق خود.

یادگیری بسیاری از دیگر حقایق جالب در حق رای زنان در اسفند ماه تاریخ زنان هنگامی که سازمان های متعدد در اطراف شهر پیشنهاد مربوط به برنامه نویسی. دنور کتابخانه های عمومی ارائه شده در شروع 2 p. m. روز شنبه, آوریل 1 در سام گری شعبه کتابخانه 2961 Roslyn, خیابان, جایی که مونا Siegel نویسنده صلح در شرایط ما: نبرد جهانی برای حقوق زنان پس از جنگ جهانی اولخواهد شد بحث در مورد کتاب او. پنج شنبه ها در طول ماه در این کتابخانه برگزار خواهد شد “پیشگامان: اولین زنان فیلمسازان” یک سری از فیلمهای صامت در Preservery, 3040 بلیک خیابان. اولین فیلم در سال 1916 به اقیانوس بچه سر راهیاست که در آن آلیس گای-Blaché بررسی travails از یک زن در جستجوی صلح و عشق و یک مکان به نام خود او; دریافت کامل برنامه کتابخانه پیشگامان سینما به عنوان به خوبی به عنوان دیگر ماه تاریخ زنان, حوادث, در اینجا.

تاریخچه کلرادو آغاز یک سری سخنرانی با عنوان “پررنگ زنان است. تغییر تاریخ است.” در ماه سپتامبر; نمایشگاه با همین نام باز خواهد شد در 7 مارس در مرکز ایالت کلرادو تاریخ زنان در بایرز-Evans, خانه موزه, 1310, Bannock, خیابان. سخنرانی را ادامه خواهد داد از طریق بهار منجر به پررنگ زنان است. تاریخ را تغییر دهید. نشست برنامه ریزی شده برای ماه مه 27 در تاریخ کلرادو مرکز. پیدا کردن اطلاعات بیشتر در historycolorado.org.

و مولی قهوه خانه موزه نیز همه در برای ماه تاریخ زنان از مارگارت براون مدافع اولیه حق رای. رایگان سالن مجموعه شامل تاریخچه 101 درس; برای اولین بار است که “زنان از رنگ و رأی جنبش” مجموعه 5:30 تا 7:30 بعد از ظهر روز پنج شنبه 5 مارس در موزه در سال 1340 خیابان پنسیلوانیا. دریافت برنامه کامل در historicdenver.org.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im