توستین رستوران چک کردن درجه حرارت قبل از خدمت مشتریان در پاسخ به شیوع کروناویروس

توستین (CBSLA) — یک توستین رستوران بود و نه گرفتن هر گونه شانس جمعه که آن را به حفاظت از کارکنان و مشتریان از قرار گرفتن در معرض coronavirus.

قبل از مشتریان مجاز به نشستن برای یک وعده غذایی در سیچوان برداشت عضو waitstaff خود دما با استفاده از دماسنج مادون قرمز. هر کسی بدون تب است پس از آن گرفته شده در داخل به جدول خود را.

“این کمک می کند تا به محافظت از مردم بیش از حد به دلیل آن است که باید انجام شود در برخی از نقطه اگر این بیماری است و بیشتر به طور گسترده ای گسترش” الکس او یک کسی که شام میخورد گفت. “این خوب است برای مردم.”

مرتبط با: أد فراهم می کند گزینه برای کارگران نهفته شیوع کروناویروس از جمله تشکیل پرونده برای بیکاری

لیلی لی, صاحب رستوران, اجرا, سیاست جدید در پایان ماه ژانویه برای هر سه مکان — یکی در اورنج کانتی به عنوان به خوبی به عنوان دو در لس آنجلس. سیاست امر به هر دو به مشتریان و کارکنان.

تا کنون مالک گفت: اکثریت مردم همکاری داشته و با سیاست.

“آنها می دانند این است برای حفاظت از همه در اینجا من کارمند و تمام مشتریان در اینجا” لی گفت. “آنها می توانند لذت بردن از ناهار یا شام در اینجا.”

علاوه بر چک کردن مردم برای تب قبل از آنها وارد غذاخوری رستوران افزایش یافته است و چگونه اغلب سطوح در رستوران در حال بررسی. جداول پنجره ها و دستگیره درب ها پاک کردن با یک الکل اسپری چندین بار در هر روز.

مربوط به: شهرستان لا مقامات تایید دو مورد جدید, 16 مجموع

“منظورم این است که هنگامی که ما انتخاب مکان برای ناهار, این یکی می آید تا مقدار زیادی از آنجا که ما درک احتیاطی اضافی است که آنها در حال گرفتن” هایلی کامن یک کسی که شام میخورد گفت. “به علاوه غذای کاملا خوشمزه است.”

مالک گفت شده اند وجود دارد موارد نادر زمانی که مشتری حاضر به بررسی می شود و یک زمان دماسنج گفت: یک مرد در حال اجرا بود یک تب خفیف. اما او گفت: یک دوم خواندن چند دقیقه بعد آمد طبیعی است.

“این خوب آنها ما را با استفاده از ضد عفونی کننده دست در زمانی که ما در می آیند و آنها ما را بررسی کنید حرارت” ایلین کایل یک کسی که شام میخورد گفت. “پس از آن فقط یک کمی بیشتر احتیاط که خوب است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im