جانباز AP تصویری, عکس نگار در کنگو می میرد COVID-19

داکار, سنگال — جان Bompengo که تحت پوشش کنگو بحران سیاسی به عنوان یک عکاس آزاد و تصویری روزنامه نگار برای آسوشیتد پرس طی 16 سال درگذشت بستگان روز یکشنبه گفت. او 52.

علت مرگ عوارض ناشی از کوروناویروس. Bompengo بستری شده بود حدود یک هفته اما وضعیت او به سرعت رو به وخامت گذاشته و او روز بعد.

                                                                                                                                                                                                                       

Bompengo حال کمک به AP از سال 2004 از جمله پوشش از شیوع بیماری ابولا در غرب کنگو در سال 2018 است. او همچنین تاکید کرد که سازمان ملل-حمایت سرویس خبری رادیو ام.

اندرو دریک AP آفریقا اخبار مدیر که همچنین به عنوان ارشد تولید کننده ویدئو برای غرب آفریقا از سال 2011 تا 2018, به یاد Bompengo به عنوان یک ” œstalwart همکار و چشمگیر قصه گو.”

‘œJohn بحث می تواند راه خود را در داخل و خارج از مکان های که در آن دیگران می تواند برای دریافت, قابل توجه, تصاویر,’� دریک گفت. “او بزرگ مخاطبین و دوستان شما در سراسر کشور. آیا اخبار شکستن در کینشاسا و یا در سراسر رودخانه در برازاویل جان همیشه در بالای همه چیز سریع به روی صحنه می رسند و با یک برنامه برای به دست آوردن بهترین تصاویر.

‘œHe متعهد شد برای پوشش جریان کنگو گاهی خشونت آمیز سیاست همیشه یافت می شود در قلب از عمل در خیابان گرفتن عکس و ویدئو, اما به زودی پس از او خواهد بود در کت و شلوار خود را پوشش جمهور.’�

                                                                                                                                                                                                                       

جمله به یاد ماندنی تکالیف شد پوشش کنگو انتخابات 2006 کشور چند حزبی رای دادن در بیش از 40 سال برگزار شد و نه سال پس از مرگ دیرین دیکتاتوری موبوتو Sese Seko.

زمانی که خطرناک درگیری آغاز شد و پس از یک حزب مخالف تصمیم به تحریم Bompengo رفت به خیابان ها به فیلم آنها را حتی زمانی که دیگر روزنامه نگاران ماند و برگشت.

‘œThere شد و تظاهرکنندگان خشمگین با پرتاب سنگ و ماشین و برخورد با پلیس و حمله به روزنامه نگاران’� به یاد می آورد خالد Kazziha در حال حاضر AP ارشد APTN تهیه کننده برای شرق آفریقا. ‘œThat بعد از ظهر جان وارد با تصویری از درگیری.”

‘œHe تا به حال باور نکردنی استعداد در مرور در اطراف اغلب پر هرج و مرج در خیابان های کینشاسا در بدترین زمان و به آرامش بیشتر عصبانی جمعیت حصول اطمینان از ایمنی است.’�

                                                                                                                                                                                                                       

جروم تاخیر رئیس AP آفریقا عکاس گفت: Bompengo بود ارزش همکار.

“من شناخته شده اند و کار کرده با جان برای 15 سال گذشته. من به ندرت دیده می شود چنین اختصاصی در زمینه روزنامه نگار. … جان یک مرد باند بین المللی چند فرمت خبرگزاری – تلویزیون و رادیو و چاپ و عکس – او خواهد اکسل در تمام زمینه ها. ما از دست داده اند و یک برادر.”

Bompengo جان سالم به در با همسر و نه فرزند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de