ویروس مرتبط گرسنگی به 10,000 مرگ و میر کودکان در هر ماه

HOUNDE بورکینافاسو — ناب از فصل آینده برای بورکینافاسو ، و این زمان طولانی برای برداشت آوردن گرسنگی وحشی تر از بسیاری که تا کنون شناخته شده است.

که از گرسنگی در حال حاضر وسیله Haboue Solange Boue نوزاد که از دست داده است نیمی سابق وزن بدن از 5.5 پوند (2.5 کیلوگرم) در ماه گذشته. با بازار بسته به دلیل coronavirus محدودیت خانواده اش به فروش می رسد کمتر سبزیجات. مادر او بیش از حد دچار سوء تغذیه به پرستار ،

                                                                                                                                                                                                                       

‘œMy کودک,’� Danssanin Lanizou زمزمه خفگی اشک او به عنوان unwraps یک پتو به او نشان نوزاد دنده های بیرون زده. نوزاد whimpers بی صدا.

در سراسر جهان coronavirus و محدودیت های آن در حال هل دادن در حال حاضر گرسنه جوامع بیش از لبه برش ناچیز مزارع از بازار و جداسازی روستاها از مواد غذایی و کمک های پزشکی. ویروس مرتبط گرسنگی منجر به مرگ 10,000 کودکان بیش از یک ماه در طول سال اول بیماری همه گیر با توجه به تماس فوری برای اقدام از سوی سازمان ملل متحد به اشتراک گذاشته شده با آسوشیتد پرس پیش از انتشار آن در مجله پزشکی لانست.

بیشتر بیش از 550 ، 000 اضافی کودکان هر ماه زده بودن آنچه که به نام هدر رفتن, با توجه به U. N. – سوء تغذیه است که نشان میدهد در دوک وار اندام و شكم متسع. بیش از یک سال است که 6.7 میلیون از سال گذشته در مجموع 47 میلیون. هدر رفتن و کوتاه قدی می توانید به طور دائم آسیب کودکان از لحاظ جسمی و ذهنی فردی تبدیل تراژدی به یک نسل فاجعه است.

‘œThe امنیت غذایی اثرات COVID بحران در حال رفتن به منعکس کننده بسیاری از سال از هم اکنون’� گفت: دکتر فرانچسکو برنکا سازمان بهداشت جهانی از تغذیه. ‘œThere است برای رفتن به یک اجتماعی اثر است.’�

                                                                                                                                                                                                                       

_____

این داستان تولید شد با حمایت از Pulitzer Center on Crisis Reporting.

______

در بورکینا فاسو برای مثال یکی در پنج فرزند جوان است که دچار سوء تغذیه مزمن. مواد غذایی قیمت مشخصی و 12 میلیون نفر از این کشور 20 میلیون نفر نمی توانید به اندازه کافی به غذا خوردن.

Lanizou شوهر Yakouaran Boue مورد استفاده برای فروش پیاز برای خرید بذر و کود, اما پس از آن بازار بسته است. حتی در حال حاضر 50 کیلوگرم کیسه پیاز فروش یک دلار کمتر, که به معنی کمتر دانه به گیاه برای سال آینده.

‘œI نگران هستم که در این سال ما نمی خواهد که به اندازه کافی غذا به او غذا,’� او گفت: خیره به پایین دختر خود را بیش از خود شانه. ‘œI می ترسم او را برای رفتن به مرگ است.’�

____

از آمریکای لاتین تا آسیای جنوبی به کشورهای جنوب صحرای آفریقا خانواده ها بیشتر از همیشه در حال خیره کردن یک آینده بدون غذا به اندازه کافی. تحلیل منتشر شده روز دوشنبه داشت در مورد 128,000 بیشتر کودکان جوان می میرند بیش از 12 ماه اول ویروس.

                                                                                                                                                                                                                       

در ماه آوریل برنامه جهانی غذا سر دیوید Beasley هشدار داد که coronavirus اقتصاد می شود, جهانی, و قحطی و ‘œof کتاب مقدس نسبت به’� این سال است. وجود مراحل مختلف از آنچه شناخته شده به عنوان ناامنی غذایی; قحطی به طور رسمی اعلام کرد که همراه با دیگر اقدامات 30 درصد از جمعیت رنج می برد از هدر رفتن.

این سازمان تخمین زده می شود در ماه فوریه است که یکی از هر سه نفر در ونزوئلا در حال حاضر رفتن گرسنه تورم به عنوان ارائه بسیاری از حقوق تقریبا بی ارزش و میلیون ها نفر مجبور به فرار به خارج از کشور. پس از آن ویروس وارد شده است.

‘œThe پدر و مادر از کودکان بدون کار’� گفت Annelise Mirabal که کار می کند با یک پایه است که کمک می کند تا کودکان دچار سوء تغذیه در مرکیبو شهر در ونزوئلا تا کنون سخت ترین ضربه این بیماری همه گیر. ‘œHow آنها برای تغذیه کودکان خود را?’�

این روزها بسیاری از بیماران جدید در حال فرزندان مهاجران که در حال ساخت طولانی سفر به ونزوئلا از پرو اکوادور و یا کلمبیا که در آن خانواده خود شد بیکاری و قادر به خرید مواد غذایی در طول بیماری همه گیر. دیگران در حال فرزندان مهاجران که هنوز در خارج از کشور شده اند و قادر به ارسال پول برای مواد غذایی بیشتر است.

‘œEvery روز دریافت کنیم دچار سوء تغذیه کودک,’� گفت: دکتر فرانسیسکو Nieto, که با این نسخهها کار در یک بیمارستان در مرز ایالت new york. او افزود که آنها نگاه ‘œlike کودکان ما دیده نمی شود در یک مدت زمان طولانی در ونزوئلا’� اشاره به کسانی که در قحطی در بخش هایی از آفریقا است.

در ماه مه Nieto به یاد می آورد و پس از دو ماه از قرنطینه در ونزوئلا 18-ماه-دوقلوها وارد بیمارستان خود را با بدن پف کرده از سوء تغذیه. مادر بچه بود و بیکاری و زندگی با مادر خود را. او به دکتر گفت او تا به حال تنها قادر به تغذیه آنها یک نوشیدنی ساده ساخته شده با جوشانده موز.

‘œNot حتی یک ترقه? برخی از مرغ؟’� او پرسید.

‘œNothing,’� کودکان مادر بزرگ پاسخ داد.

زمانی که پزشکان تلاش برای درمان آنها یکی از پسران توسعه ‘œrefeeding سندرم’� که در آن مواد غذایی می تواند منجر به اختلالات متابولیک. هشت روز بعد او درگذشت.

Nieto گفت: گروه های کمک ارائه کرده اند برخی از تسکین اما کار خود را محدود شده است و COVID-19 قرنطينه. یک خانه در new york برای دریافت دچار سوء تغذیه کودکان بعد از آنها از بیمارستان مرخص است و دیگر در عملیات. بنابراین در حال حاضر کودکان در حال ارسال به طور مستقیم به خانواده های خود بسیاری از آنها هنوز هم قادر به تغذیه آنها را به درستی.

‘œIt بسیار خسته کننده’� Nieto گفت. ‘œThe کودکان از دست داده است.’�

____

افزایش مرگ و میر کودکان در سراسر جهان خواهد معکوس جهانی پیشرفت برای اولین بار در دهه. مرگ و میر کودکان کمتر از 5 تا به حال کاهش یافته است به طور پیوسته از سال 1980 به 5.3 میلیون نفر در سراسر جهان در سال 2018 با توجه به یونیسف گزارش. حدود 45 درصد از مرگ و میر به علت سوء تغذیه.

رهبران چهار سازمان های بین المللی -‘سازمان بهداشت جهانی یونیسف به برنامه جهانی غذا و سازمان غذا و کشاورزی – به نام برای حداقل $2.4 میلیارد بلافاصله به آدرس گرسنگی است. حتی بیشتر از پول محدودیت در حرکت نیاز به کاسته شود به طوری که خانواده ها می توانند به دنبال درمان گفت: ویکتور Aguayo رئیس یونیسف تغذیه برنامه.

‘œBy داشتن مدارس بسته با داشتن مراقبت های بهداشتی اولیه و خدمات مختل, با داشتن تغذیه ای برنامه های ناکارآمد ما نیز ایجاد آسیب,’� Aguayo گفت. او اشاره کرد به عنوان مثال در نزدیکی جهانی تعلیق از مکمل های ویتامین A است که یک راه بسیار مهم برای تقویت و توسعه سیستم ایمنی بدن.

در افغانستان محدودیت در جنبش جلوگیری از بسیاری از خانواده ها از آوردن آنها دچار سوء تغذیه کودکان به بیمارستان ها برای مواد غذایی و کمک های اولیه فقط زمانی که آنها به آن نیاز دارید. به ایندیرا گاندی در بیمارستان در پایتخت افغانستان دیده می شود تنها سه یا چهار نفر دچار سوء تغذیه کودکان گفت, متخصص Nematullah امیری.

‘œTransportation میان کابل و استان ها اجازه داده نمی شد به طور منظم و همچنین مردم از ترس از coronavirus’� امیری توضیح داد. در سال گذشته 10 بار به عنوان بسیاری از کودکان دچار سوء تغذیه پر ward. همان درست است از تخت بیمارستان در کشورهای مختلف با توجه به Médecins Sans FrontiÃres.

افغانستان در حال حاضر در منطقه از گرسنگی شدید سوء تغذیه در دوران کودکی خونتان از 690,000 در ماه ژانویه به 780,000 – 13 درصد افزایش با توجه به یونیسف. قیمت مواد غذایی افزایش یافته است بیش از 15 درصد و یک مطالعه اخیر توسط دانشگاه جانز هاپکینز نشان داده اضافی 13,000 افغان کمتر از 5 می میرند.

چهار در 10 کودکان افغان در حال حاضر متوقف می گردد. کوتاه قدی زمانی اتفاق می افتد که خانواده ها زندگی می کنند در یک ارزان رژیم غذایی از غلات یا سیب زمینی با زنجیره تامین در بی نظمی و پول کمیاب است. اکثر قدی کودکان هرگز عقب تقلیل بهره وری از کشورهای فقیر با توجه به گزارش های منتشر شده در این ماه توسط چتم هاوس فکر می کنم تانک.

در یمن و محدودیت در حرکت نیز مسدود توزیع کمک ها همراه با به تاخیر انداختن حقوق و افزایش قیمت. جهان عرب به فقیرترین کشور رنج می برند بیشتر از یک سقوط در حواله و کاهش کمک های مالی از سازمان های بشردوستانه.

یمن در حال حاضر در آستانه قحطی با توجه به بال غربی که با استفاده از بررسی داده های ماهواره ای و آب و نقشه برداری به دقت اشاره کردن مکان هایی که بیشترین نیاز. یونیسف در گزارش پیش بینی کرد که تعداد کودکان دچار سوء تغذیه می تواند به 2.4 میلیون تا پایان سال 20% افزایش می دهد.

روز پس از 7 ماه-کودک عیسی ابراهیم چپ یک مرکز پزشکی در فقیر منطقه شمال حجه او تسلیم شدید حاد سوء تغذیه. مادر خود را یافت می شود بدن در جولای 7, مرده و سرد است.

Fatma ناصر 34 ساله و مادر هفت است که در میان سه میلیون آواره در یمن که به اندازه کافی پول ندارد برای تغذیه خود و یا فرزندان خود را. او زندگی می کند در یک وعده غذایی در روز است. ابراهیم ناصر پدر خود را از دست داده و تنها منبع درآمد ماهیگیری پس از جاده به دریا بسته شد به دلیل coronavirus.

مادر, شیر خشک نوزاد, زندگی در فرمول. اما پزشکان می گویند خانواده ها تمایل به استفاده کمتر از پودر شیر به صرفه جویی در پول و بچه ها معمولا نمی توانید به اندازه کافی تغذیه.

‘œIt خدا’� مادر گفت:. ‘œWe می گویند هیچ چیز نیست.’�

____

برخی از بدترین گرسنگی هنوز هم رخ می دهد در کشورهای جنوب صحرای آفریقا. در سودان 9.6 میلیون نفر زندگی می کنند از یک وعده غذایی به بعد در ناامنی غذایی حاد – 65% افزایش از زمان مشابه در سال گذشته.

مستندات در سراسر سودان استان به عنوان در سراسر جهان خشک شده اند تا کار کنند و درآمد برای میلیون ها نفر. رکود اقتصادی جهانی به ارمغان آورده زنجیره تامین به وقفه و محدودیت در حمل و نقل عمومی را مختل تولید محصولات کشاورزی. با تورم برخورد 136% قیمت کالاهای اساسی بیش از سه برابر شده است.

‘œIt شده است هرگز آسان است اما در حال حاضر ما گرسنه هستند غذا خوردن چمن ها و علف های هرز و گیاهان از زمین’� گفت: ابراهیم یوسف مدیر Kalma اردوگاه برای آوارگان داخلی در کشور جنگ زده جنوب دارفور است.

قبل از همه گیر ضربه سودان اقتصاد در حال کاهش یافت به خصوص پس از نفت خیز جنوب جدا شده در سال 2011. دهه سوء مدیریت اقتصادی تحت Omar al-Bashir منجر به افزایش قیمت مواد غذایی و دولت انتقالی در حال حاضر در قدرت تلاش کرده است برای جلوگیری از سقوط.

بلایای طبیعی در حال ساخت وضعیت حتی بدتر است. این کشور در تولید دانه کاهش یافته 57 درصد نسبت به سال گذشته تا حد زیادی با توجه به آفات و سیلابهای فصلی. و swarms از بیابان ملخ در حال حاضر آلوده سه سودان استان را تهدید بیشتر ضرر و زیان به کشاورزان است.

آوارگان داخلی در استان ناآرام دارفور, کسلا و Kordofan شده اند ضربه سخت ترین و فقیرترین آنها می گویند به سختی می تواند به پرداخت هزینه یک وعده غذایی در روز است.

‘œI اصلا اصول اولیه من نیاز به زنده ماندن’� گفت: Zakaria Yehia عبدالله 67 یک کشاورز در Krinding اردوگاه در غرب دارفور که مشغول به کار نشده این زمینه از مقامات تحمیل بخشی از مستند در مارس و شبه نظامیان محلی تشدید حملات. ‘œThat به معنی 10 نفر شمارش من نمی تواند زنده بماند یا نه.’�

قبل از همه گیر و مستند خانواده اش خوردند و سه وعده غذا در روز گاهی با نان و یا آنها می خواهم اضافه کردن کره را به پوره. در حال حاضر آنها را به یک وعده غذایی در صبح از ‘œmillet فرنی’� – آب مخلوط با دانه. او گفت: گرسنگی نشان ‘œin من چهره کودکان.’�

آدم هارون یک Krinding کمپ رسمی ثبت شده و نه مرگ و میر مرتبط با سوء تغذیه در غیر این صورت یک اتفاق نادر در طول دو ماه گذشته پنج نوزاد و چهار نفره بزرگسالان, او گفت:.

برای کاهش بحران دولت با حمایت از بانک جهانی است نورد از 1.9 میلیارد دلار پول نقد انتقال برنامه به سودان نیازمندترین افراد خانواده. اما بسیاری از ساکنان سودان آستین غفلت مناطق باقی می ماند شک و تردید است که مقامات می تواند به کاهش درد و رنج خود را.

‘œThe گرسنگی در اینجا این است که هر گونه عادی گرسنگی’� گفت: آدم Gomaa محلی فعال در Kabkabiya شمال دارفور کمک می کند که اجرای جابه جایی اردوگاه در این منطقه است.

در بورکینا فاسو COVID-19 محدودیت نیز ضربه سخت نگه داشتن خانواده ها می خواهم که از 14 سال Nafissetou Niampa از بازار است. Niampa وضع رو به پایین بر روی یک تخت در Yalgado Ouedraogo دانشگاه بیمارستان در پایتخت, Ouagadougou دامن زده شده توسط مادر خود را. نوجوان دارای بیماری قلبی تاثیر می گذارد که او تنفس و در حال حاضر ریختن وزن نیز هست.

‘œBefore بیماری ما نیست که هر چیزی’� گفت Aminata Mande او مادر. œNow با بیماری ما هیچ چیز را ندارد،’�

بورکینافاسو بود در حال حاضر رو به رشد بحران مواد غذایی با افزایش خشونت های مرتبط با شبه نظامیان برش خانواده از مزارع خود. با ظهور coronavirus دولت بسته بازارهای جنبش محدود و تعطیل عمومی حمل و نقل آن را بسیار سخت تر برای معامله گران به خرید و فروش مواد غذایی است.

در حالی که سوء تغذیه و مرگ و میر به طور معمول افزایش طول چهار ماه صبر کنید بعد از برداشت محصول در ماه اکتبر این سال است بدتر از هر کسی می تواند به یاد داشته باشید با توجه به پزشکان و امدادگران. در این برنامه جهانی غذا گرسنگی نقشه تقریبا همه بورکینا فاسو است یک منطقه قرمز نیاز است.

حتی اگر توی استان تولید ترین ذرت در کشور, مواد غذایی, وجود دارد و نه رسیدن به کسانی که به آن نیاز دارید. در توی بین ماه های مارس و آوریل تعداد کم وزنی نوزادان با افزایش 40 درصد نشان می دهد که مادران آنها به احتمال زیاد دچار سوء تغذیه در دوران بارداری گفت: یوسف Ouattara ارشد دکتر در بیمارستان در شهر کوچک Hounde.

مرگ و میر کودکان به علت سوء تغذیه نیز افزایش. در حالت عادی سال به طور متوسط از 19 مرگ کودکان از سوء تغذیه در توی. اما در پنج و نیم ماه از این سال به تنهایی تعداد زیادی از کودکان در حال مرگ از آنچه به نظر می رسد سوء تغذیه است که در حال حاضر تا 20 فقط در استان مرکزی در بیمارستان اصلی شهر Hounde.

Ernestine Belembongo 37 ساله معامله گر با ایستادن در Hounde بازار قادر به خرید و یا فروش غذا برای هفته شده است هیچ ماهی یا گوشت برای او پنج فرزند پس از مارس. او 3 سال است که به سرعت از دست دادن وزن و حتی اگر بسیاری از COVID-19 محدودیت ها باید برداشته شده است Belembongo هنوز هم در خدمت خانواده او تنها دانه.

‘œI هستم نگران تکیه فصل’� او گفت:. ‘œI بسیاری از کودکان و نوجوانان و بدون پول است.’�

____

Hinnant گزارش از پاریس. همکاران عبارتند از: کریستین مشخصات armario در بوگوتا, کلمبیا; فاضل رحمان در افغانستان; عیسی محمد در Al-Hanabiya یمن; و ایزابل دبر در قاهره.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر