لندن-برای کسی که فوت نزدیک به سه قرن ها سال پیش ادوارد Colston تبدیل به یک نماد برای زندگی مهم جنبش در بریتانیا.

سرنگونی مجسمه خود را در ” بریستول یک شهرستان در جنوب غربی انگلستان در روز یکشنبه توسط قدرتهای جهانی استقبال شد با شادی, صحنه, به رسمیت شناختن این واقعیت است که او بدنام برده معامله گر – نشان از شرم در یکی از بریتانیا لیبرال ترین شهرها آمده است.

                                                                                                                                                                                                                       

تظاهرکنندگان طناب متصل به مجسمه قبل از کشیدن آن را. فیلم لحظات پس از سقوط مجسمه به زمین دیدم صدها اگر نه هزاران نفر از محلی Bristolians در وجد.

تصاویر در رسانه های اجتماعی نشان داد که معترضان پس از آن ظاهر می شود به زانو زدن در گردن مجسمه برای هشت دقیقه با یادآوری این که چگونه جورج فلوید درگذشت در مینیاپولیس در مه 25. مجسمه شد و سپس نورد به نزدیکی بریستول بندر – دارای شور و شعف دوباره به صحنه است.

پلیس گفت: ماموران راه اندازی یک بررسی و به دنبال کسانی که ‘œcommitted یک عمل جنایی آسیب.’�

نماد مجسمه مرگ نمی تواند اغراق آمیز نیست حداقل به این دلیل که پل مشرف جدید آن محل استراحت است به نام پرو را پل پس از پرو جونز – یک بردگی مرد که به زندگی و فوت در شهرستان در بخش دوم از قرن 18th.

Colston که متولد 1636 به یک تاجر ثروتمند, خانواده, شد, برجسته درگیر در انگلستان تنها رسمی slaving شرکت در زمان سلطنتی شرکت آفریقایی و بریستول بود و در قلب آن است.

                                                                                                                                                                                                                       

شرکت حمل و نقل ده ها هزار نفر از آفریقایی ها در سراسر اقیانوس اطلس به طور عمده به کار در مزارع شکر در کارائیب و کشت توتون و تنباکو در زمینه های که رو به رشد در آمریکای شمالی مستعمره ویرجینیا. هر بنده کسی تا به حال این شرکت حرف اول مارک بر روی قفسه سینه خود را.

بریستول به عنوان بندر بین المللی بود که در مرکز تجارت برده و بهره مند شدیدا از نظر مالی – و نه فقط shipbuilders و slavers اما همچنین سرمایه گذاران مانند Colston که خرید سهام در مثلثی برده سفر بین انگلستان و غرب آفریقا و کارائیب است.

برنز یادبود که در محل پس از سال 1895 تا به حال شده است این موضوع از یک 11,000-قوی دادخواست به آن را حذف. ساکنان از جمله شهر بزرگ جامعه است که تحسین کرد از کارائیب شرمنده از آنچه Colston نشان دهنده.

Colston شده است یک شکل از جنجال در بریستول با تلاش ساخته شده است برای تغییر نام Colston Hall, بزرگترین محل برگزاری موسیقی در این شهر در میان بسیاری از تلاش ها برای ‘œdecolonize’� شهرستان.

                                                                                                                                                                                                                       

Colston به مقدار زیادی از پول به سازمان های خیریه محلی و که کمک می کند تا توضیح دهد که چرا نام او دون بسیاری از ساختمان های عمومی در شهرستان ها از جمله آموزشی و نهادهای اقتصادی.

بریتانیا به طور رسمی لغو تجارت برده در سال 1807 توسط قانون پارلمان اما برده داری خود را تنها به طور رسمی ممنوع در مناطق در سال 1834. به طور کلی بیش از 12 میلیون آفریقایی در حال برآورد صادر شده است به دنیای جدید از آنها حدود 2 میلیون اعتقاد به جریان در مسیر.

آبکی پایان Colston مجسمه نبود تنها تاریخی, مجسمه سازی, شده هدفمند توسط معترضان.

در پایتخت بلژیک بروکسل که در آن هزاران نفر پیوست Black Lives Matter تجمع معترضان clambered یکشنبه بر روی مجسمه سابق پادشاه لئوپولد دوم و شعار ‘œreparations,’� با توجه به تصویری ارسال شده در رسانه های اجتماعی. کلمه “œshame’� نیز graffitied در بنای تاریخی ارجاع شاید به این واقعیت است که که لئوپولد گفته شده است که حاکم بر توده مرگ 10 میلیون کنگو. یک مجسمه نیم تنه از لئوپولد در شهر گنت نیز مخدوش, daubed در قرمز رنگ و پوشش داده شده با یک پارچه ناخوانا: ‘œI تنفس می کند.’�

لئوپولد بی رحمانه اوایل حکومت بیش از کنگو از سال 1885 به سال 1908 بدنام است برای خشونت آن هنگام کنگو رایگان دولت عملا شخصی خود fiefdom. پس از لئوپولد بیش از کنگو به دولت بلژیک در این کشور کوچک در ادامه به برگزاری نوسان بیش از یک منطقه از 80 بار آن اندازه نیمی از دنیا تا زمان استقلال در سال 1960.

و در ویرجینیا رژیم صهیونیستی است. رالف نرتهم متعهد به حذف ژنرال رابرت E. لی لی مجسمه و شهرستان رهبران متعهد به در نظر گرفتن چهار دیگر مؤتلفه یادبود همراه ریچموند معتبر بنای تاریخی خیابان.

___

جان لستر در پاریس کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de