چه رستوران ها زنده خواهد ماند Coronavirus?

(CBSNewYork) — coronavirus بیماری همه گیر در حال تغییر است رستوران چشم انداز در سراسر کشور در زمان واقعی است. در برخی از مکان ها و رستوران ها بسته باقی می ماند به عنوان ویروس نابسامانی های جامعه خود. چند که همچنان محدود به تحویل و بایگانی اطلاعات. در جاهای دیگر گراند بازگشایی است به خوبی در حال انجام با محدودیت های محلی محدود کردن تعدادی از اتاق ناهار خوری کاربران در هر زمان داده شده. چند خوش شانس مناطق هنوز به واقعا احساس سلامت و اثرات اقتصادی COVID-19.

هر گونه ایمنی به معضل که ادعا بیش از 100,000 زندگی می کند و ده ها میلیون شغل احتمالا نمی خواهد آخرین. و اثرات آن بر اقتصاد خواهد شد به احتمال زیاد معطل طولانی پس از واکسن یافت و/یا جهان حل و فصل به آن طبیعی است. رستوران مشتریان دنبال خواهد شد و در آینده با کمتر گزینه های ناهار خوری و انواع کمتر.

در حال اجرا یک رستوران گران قیمت و خطرناک حتی در یک اقتصاد قوی. نمونه بیانیه سود و زیان و نشان می دهد مواد غذایی و کار بلع تا 60 تا 65 درصد از درآمد کل و هزینه های اشغال (یعنی اجاره) یکی دیگر از هشت تا 10 درصد بیشتر است. چند کوچکتر دیگر هزینه های چهره در, به عنوان به خوبی به عنوان یک حاشیه سود اعم از پنج به هشت درصد است. برای رسیدن به شکستن حتی نقطه به نقطه که در آن سود آن شروع به متوجه شود — این رستوران باید پر از 80 تا 85 درصد از آن در دسترس صندلی.

هزینه ها و خطرات تنها رشد در یک مبارزه اقتصادی به خصوص یکی آهسته با یک بیماری همه گیر. برای محدود کردن گسترش coronavirus رستوران طراحی شده برای خدمت به تحصن کردن وعده های غذایی باید به حال به آغوش takeout و تحویل. شخص ثالث تحویل خدمات مانند بدون درز و بارگذاری می خورد اتهام رستوران های مستقل 15 تا 20 درصد از کل لایحه. کسانی که مجاز به باز کردن اتاق ناهارخوری خود را اغلب به صورت حمایت کلاه از 25 یا 50 درصد ظرفیت است. و میزبانی مشتریان اغلب نیاز به اضافی اقدامات ایمنی — ماسک سپر تمیز کردن اضافی به روز شده در حمام و بیشتر.

>>دفعات بازدید: این است که بازگشایی یک رستوران به ارزش آن ؟

برخی نشسته رستوران می توانید زنده ماندن با این محدودیت ها و هزینه های افزایش یافته برای یک زمان کوتاه است. اغلب نمی توانند برای مدت طولانی. مجبور به داوران-دکل مدل کسب و کار خود بسیاری از صاحبان پیدا خواهد کرد تلاش ارزش آن را ندارد. “واقعیت این است که نه همه از این رستوران ها در حال رفتن به دوباره می گوید:” کریستوفر Gaulke, یک مدرس دانشگاه در مواد غذایی و آشامیدنی منطقه در دانشگاه کرنل مدرسه هتل داری. “انتظارات هستند که به عنوان بسیاری از 30 تا 40 درصد ممکن است دوباره از رستوران های مستقل خود mom-and-pop-سبک sit-down [رستوران].”

برخی از رستوران ها اما در حال حاضر قرار به رشد ادامه خواهد داد. “هر کسی که در takeout و تحویل قبل از بازی این است که فقط انجام می شود فوق العاده خوب” Gaulke اشاره می کند. “اگر شما نگاه کنید در یکی از مهره های Chipotle این زنجیره ای است که تا به حال سرمایه گذاری به شدت در این فن آوری را قادر می سازد برای شخص ثالث تحویل و یا سفارش آنلاین و…. آنها همه کار واقعا خوب است.”

دومینو قیمت سهام شروع سال 2020 در $293.78 و تحت فشار قرار دادند تا گذشته 380 دلار در این هفته است. Chipotle در قیمت سهام است که در آغاز سال در $837.11 و سپس ظرف در $465.21 در اواسط ماه مارس به عنوان اقتصاد تعطیل است صعود بیش از 1050 دلار از این هفته.

که بخت خوب به دنیا آمد و از اخطار قبلی و یا شرایط اتفاقی گسترش به محلی takeout محل به عنوان به خوبی. “استاندارد خود را takeout… چینی پیتزا و آنها لازم نیست که به یکی از کسانی که چند واحد می گوید:” Gaulke. “اما آنها فقط به خوبی مناسب است. این نوع از مواد غذایی است که مردم راحت گرفتن به عنوان takeout و تحویل.”

رستوران ها است که با تکیه به شدت در تحویل و بایگانی اطلاعات در قبل از coronavirus جهان در حال حاضر پیکربندی موسسات خود را بر این اساس. فروشگاه کوچکتر (ارزان تر) رد پا گذاشته شد با چشم نسبت به آماده سازی مواد غذایی به جای تجربه ناهار خوری. در خانه ناهار خوری اگر آن را در همه وجود داشته بود کوچکتر بخشی از درآمد خود را جریان. این ممکن است کمی بیش از چند جدول wedged بین درب جلو و مقابله.

چند مکان را برای جان سالم به در حال حاضر با نوآوری و تطبیق در پرواز است. در این میان برخی از آنها کوچک پشت منوها و/یا شاخه فراتر از وعده های غذایی آماده. “ما یک شرکت در شهر است که آغاز شده و فروش غذا کیت و مواد غذایی و همچنین به عنوان از پیش ساخته شده مواد غذایی” Gaulke یادداشت ها. “آنها هرگز تحویل قبل از این اما آنها در حال حاضر. و آن را خوب چرا که نه تنها می تواند به شما یک ساندویچ شما همچنین می توانید سه قرص نان و یک کیلو آرد اگر شما نیاز به همه در تحویل سبد خرید.”

رفتن به جلو ما به احتمال زیاد برای دیدن بیشتر از همان است که می گویند تشخیص رستوران نام و takeout, شاید با یک خط تیره از نوآوری به نگه داشتن چیزهای جالب است. به عنوان محلی نشسته رستوران نزدیک بازیکنان بزرگ ممکن است به گسترش رد پای خود را. “ما باید این را به خوبی با حروف بزرگ چند واحد رستوران های زنجیره ای با استفاده از یک وضعیت که در آن ما در مورد برای دیدن املاک و مستغلات در دسترس” با توجه به Gaulke. “آنها در حال رفتن به قادر به افزایش و رشد تعداد آنها نسبتا به سرعت.”

اما coronavirus است تکریم فرهنگی تغییر نیز هست. “مردم می ترسند به نشستن در یک اتاق ناهار خوری درست در لحظه ای یا ناراحت کننده به نشستن در یک اتاق ناهار خوری می گوید:” Gaulke. “حتی اگر آنها مردد قبل از آنها احتمالا بسیار راحت تر با takeout و یا تحویل از آنها یک بار بود.”

رستوران ها که تکیه بر در خانه ناهار خوری را به ادامه مبارزه در حالی که تحویل و بایگانی اطلاعات نقاط ادامه خواهد داد به رشد است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de