شانگهای — برای هفته بعد از اولین گزارش های مرموز ویروس جدید در ووهان میلیون ها نفر از مردم ریخت مرکزی شهرستان چینی, قراردادن بر روی اتوبوس ها و قطار و هواپیما به عنوان اولین موج بزرگ چین, سال نو قمری مهاجرت بی خانمان در سراسر کشور. برخی از انجام با آنها ویروس جدید است که پس ادعا کرد بیش از 8 00 زندگی می کند و بیمار بیش از 37,000 مردم است.

مقامات در نهایت شروع به مهر مرزهای on Jan. 23. اما خیلی دیر شده بود. صحبت با خبرنگاران چند روز بعد از این شهرستان قرار گرفت تحت قرنطینه شهردار برآورد شده است که 5 میلیون نفر در حال حاضر در سمت چپ.

                                                                                                                                                                                                                       

جایی که آنها بروید ؟

یک تحلیل آسوشیتد پرس از مسافرت داخلی الگوهای با استفاده از نقشه و اطلاعات مکانی از فن آوری های غول پیکر Baidu نشان می دهد که در دو هفته قبل از ووهان را مستند نزدیک به 70 درصد از سفرهای خارج از مرکزی شهرستان چینی در استان هوبی. بایدو یک نقشه برنامه است که شبیه به نقشه های گوگل است که مسدود شده در چین.

یکی دیگر از 14 درصد از سفرهای رفت و به استان های همسایه از هنان Hunan, Anhui و جیانگشی. نزدیک به 2 درصد تضعیف شد به گوانگدونگ استان های ساحلی تولید نیروگاه در سراسر هنگ کنگ و بقیه چتری در سراسر چین است. شهرهای خارج از استان هوبی که برترین مقصد برای سفر از ووهان بین Jan. 10 Jan. 24 بودند چونگکینگ شهرداری در کنار هوبئی پکن و شانگهای.

سفر الگوهای گسترده آهنگ با اوایل گسترش ویروس. اکثر موارد تایید شده و مرگ و میر رخ داده در چین در هوبئی استان و به دنبال آن تعداد موارد در چین مرکزی با جیب عفونت در چونگکینگ شانگهای و پکن به عنوان به خوبی.

‘œIt قطعا خیلی دیر’� گفت: Jin Dong-یان مولکولی virologist در دانشگاه هنگ کنگ دانشکده علوم پزشکی. ‘œFive میلیون. این یک چالش بزرگ است. بسیاری از آنها ممکن است دوباره به ووهان اما چسبیدن به اطراف در جایی دیگر. برای کنترل این بیماری ما باید برای مقابله با این. از یک طرف ما نیاز به شناسایی آنها. از سوی دیگر ما نیاز به رسیدگی به این مسئله انگ و تبعیض است.’�

                                                                                                                                                                                                                       

او افزود که اولیه گسترش مسافران به استان های مرکزی چین با استخر بزرگ از کارگران مهاجر و نسبتا ضعیف تر سیستم مراقبت های بهداشتی ‘œputs یک بار در بیمارستان … از این منابع محدود استان.’�

Baidu جمع آوری داده ها سفر بر اساس بیش از 120 میلیارد روزانه درخواست های محل از آن نقشه و برنامه و برنامه های دیگر که با استفاده از بایدو محل خدمات است. تنها داده ها از کاربران که توافق برای به اشتراک گذاشتن مکان خود را ثبت شده است و این شرکت می گوید داده است که نقاب به محافظت از حریم خصوصی. بایدو را در دسترس عموم داده ها نشان می دهد متناسب با سفر نه مطلق تعداد ثبت سفر می کند و شامل سفرهای توسط افرادی که نمی با استفاده از گوشی های تلفن همراه و یا نرم افزار است که تکیه بر Baidu محبوب خدمات محل سکونت.

مقامات بهداشت عمومی و دانشگاهیان شده اند با استفاده از این نوع از داده های نقشه برداری برای سال پیگیری پتانسیل گسترش بیماری.

یک گروه از محققان از دانشگاه ساوتهمپتون را WorldPop گروه تحقیقاتی که مطالعات جمعیت دینامیک استفاده می شود 2013-2015 داده ها از Baidu محل خدمات و پرواز بین المللی برنامه های سفر به پیش بینی های جهانی نقشه خطر برای احتمال گسترش ویروس از ووهان.

این مهم است به درک جنبش جمعیت از ووهان قبل از شهر قفل کردن گفت: Lai Shengjie یک WorldPop محقق که استفاده می شود به کار در چین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œMaybe آنها تا به حال توسعه یافته علائم می تواند از انتقال ویروس است. ما نیاز به نگاه در مقصد در سراسر چین و جهان و تمرکز بر مقاصد اصلی کنید و سعی کنید برای آماده شدن برای کنترل و پیشگیری بیماری,’� او گفت:.

آخرین قطار به سمت چپ ووهان صبح Jan. 23 قطع افزایش خروجی سفر که آغاز شده بود سه روز زودتر Baidu داده ها را نشان می دهد. شهرهای نزدیک با عجله به اعمال محدودیت های مسافرتی خود را. از Jan. 23 Jan. 26 15 شهرستانها که بایدو داده ها نشان می دهد دریافت بسیاری از مسافران از ووهان – ترکیب 70 درصد – تمام اعمال برخی از سطح از محدودیت های مسافرتی.

کشورهای دیگر به زودی به دنبال کت و شلوار از جمله ایالات متحده آمریکا و استرالیا و سنگاپور و نیوزیلند و فیلیپین که همه باید به شدت محدود شده و ورود برای افرادی که از چین است. دیگران مانند ایتالیا و اندونزی را منع پرواز.

WorldPop محققان دریافتند که سفر خارج از ووهان در طول تاریخ یافت در هفته قبل از سال نو قمری ، بر اساس تاریخی سفر الگوهای آنها شناسایی 18 معرض خطر شهرستانها در چین که موفق به دریافت بسیاری از مسافران از ووهان در طول این دوره است. آنها سپس با استفاده از 2018 برنامه های پرواز بین المللی حمل و نقل هوایی به نقشه جهانی اتصال از کسانی که در شهرستانها.

آنها توجه داشته باشید که سفر الگوهای پس از محدودیت آغاز شده نورد در Jan. 23 نخواهد مطابقت با هنجارهای تاریخی و شهرهای آنها شناسایی شوند اولیه بنادر فرود; مسافران می تواند پس از آن در جای دیگر نقل مکان کرد.

بالا 10 جهانی مقصد برای مسافران از در معرض خطر چینی شهرستانها در سراسر سال جدید قمری با توجه به تجزیه و تحلیل شدند تایلند و ژاپن و هنگ کنگ و تایوان و کره جنوبی, ایالات متحده آمریکا, مالزی, سنگاپور, ویتنام و استرالیا است.

در آفریقا مصر و آفریقای جنوبی و اتیوپی, موریس, مراکش نیجریه و کنیا در صدر این فهرست است.

قاره آفریقا است که به ویژه آسیب پذیر به دلیل ضعف زیرساخت های بهداشت و درمان در بسیاری از کشورها و دیگر موارد نایافته بیشتر احتمال دارد آنها به گسترش است.

‘œCapacity بسیار ضعیف در بسیاری از آفریقایی خدمات بهداشتی و درمانی,’� دکتر میشل یائو مدیر عملیات اضطراری سازمان بهداشت جهانی در آفریقا گفت: AP. این ویروس جدید ‘œcould پایمال کردن سیستم های بهداشتی ما در آفریقا است.’�

آفریقا مراکز کنترل بیماری تشکیل شده از سه سال پیش در پاسخ به بحران ابولا در غرب آفریقا گفت: غربالگری شده و پا در بنادر از ورود در سراسر آفریقا. مصر شروع غربالگری مسافران از مناطق آسیب دیده در چین در ژانویه. 16. در طول هشت روز, نیجریه, اتیوپی و آفریقای جنوبی موریس و کنیا قرار دادن سیستم های غربالگری در محل. هیچ تایید موارد گزارش شده است.

لای و همکارانش گفت که آنها در بر داشت یک œhigh همبستگی’� بین اوایل گسترش coronavirus موارد و جغرافیایی خطر الگوهای آنها شناسایی شده است.

اولین مورد از این ویروس در خارج از چین گزارش شده در Jan. 13 در تایلند به دنبال دو روز بعد توسط ژاپن و کشورهای با کمترین خطر اتصال با توجه به WorldPop را تجزیه و تحلیل. ظرف مدت 10 روز از ووهان را قرنطینه ویروس در حال گسترش به بیش از دو دوجین کشور; نه از 10 کشور با بیشترین پرواز اتصالات در خطر سرزمین اصلی شهرستانها نیز بالاترین تعداد موارد تایید شده بیشتر افرادی که دچار شده بود در چین است.

الگوی کامل نیست; استان ژجیانگ برای مثال بود نه یک مقصد ووهان در این سال با توجه به بایدو داده اما در حال حاضر در میان بالاترین تعداد موارد تایید شده.

‘œOur هدف بود برای کمک به راهنمای برخی از نظارت و تفکر در اطراف اقدامات کنترل,’� گفت: اندرو Tatem مدیر WorldPop اضافه کرد که گروه قصد دارد به روز رسانی خود را تجزیه و تحلیل.

‘œThere شد مقدار زیادی از جنبش خارج از منطقه ووهان قبل از کنترل آمد به محل’� او گفت:. ‘œNow ما در حال رسیدن به مرحله داشتن اطلاعات از مکان های مختلف در مقیاس شیوع بیماری در جاهای دیگر.’�

دانشمندان را شناسایی کرده اند که ویروس جدید به عنوان یک کروناویروس یک خانواده از ویروس ها است که شامل آنهایی است که می تواند باعث سرماخوردگی و همچنین دیگران که علت بیشتر بیماری های جدی مانند سارس و یا سندرم حاد تنفسی.

بسیاری از آنها در حال حاضر با تمرکز بر آنچه که اتفاق خواهد افتاد پس از موج دوم از سال جدید قمری راش به عنوان مردم یک بار دیگر جمعیت بر روی قطار و اتوبوس و هواپیما برای بازگشت به کار. دولت چین تمدید تعطیلات که قرار بود برای پایان دادن به در Jan. 30 به Feb. 2. شانگهای و پکن و چندین استان دستور داد تا کسب و کار باقی می ماند بسته از طریق پنج شنبه, خروج از کشور بزرگ megalopolises احساس مثل شهر ارواح.

‘œIt را در شهرستانها که در آن مردم تعامل بیشتری,’� Tatem گفت. ‘œThat را به طور بالقوه نگرانی از تعداد زیادی از مردم به آینده را در. چند نفر بذر است که می تواند منجر به یک مشکل بزرگتر است.’�

___

آسوشیتد پرس نویسندگان کارا آنا در ژوهانسبورگ و Samy Magdy در قاهره کمک به این گزارش.

دنبال Kinetz در توییتر در twitter.com/ekinetz

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de