جهان در واکنش به ما بافت همبستگی تماس به تغییر

بانکوک — چند هزار نفر در راهپیمایی در نیوزیلند بزرگترین شهرستان در روز دوشنبه در اعتراض به قتل جورج فلوید در ایالات متحده و همچنین برای ایستادن در برابر خشونت پلیس و نژادپرستی در کشور خود را دارند.

بسیاری از مردم در سراسر جهان را تماشا کرده اند با رشد اتمی در ناآرامی های مدنی در آمریکا پس از آخرین در یک سری از افغانستان از مردان و زنان است. فلوید درگذشت در مه 25 در مینیاپولیس پس از یک افسر پلیس فشرده زانو خود را در Floyd گردن تا او را متوقف تنفس. افسر اخراج شد و به اتهام قتل.

                                                                                                                                                                                                                       

معترضان در اوکلند راهپیمایی به کنسولگری ایالات متحده, که در آن آنها kneeled. آنها برگزار شد بنرهایی با شعارهای مانند “œI نمی توانم نفس بکشم’� و ‘œThe ویروس واقعی است نژاد پرستی است.’� صدها نفر بیشتر پیوست تظاهرات مسالمت آمیز و vigils در جای دیگر در نیوزیلند که در آن روز شنبه بود و روز تعطیل عمومی.

در یک گردهمایی در مرکز لندن روز یکشنبه هزاران نفر ارائه پشتیبانی برای آمریکا تظاهرکنندگان شعار “نه عدالت! نه صلح!” و با تکان دادن پلاکارد با عبارت ” œHow بسیاری از?’�

در جاهای دیگر هم تظاهرکنندگان موج همبستگی با آمریکا معترضان با پیام های هدف مقامات محلی.

در برزیل, صدها نفر از مردم در اعتراض به جنایات پلیس علیه سیاه مردم در ریو دو ژانیرو از طبقه کارگر محله شناخته شده به عنوان فقیر نشین. پلیس با استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن آنها با برخی از تظاهرکنندگان گفت: “œI نمی توانم نفس بکشم’� فلوید تکرار کلمات خود.

در کانادا یک ضد نژادپرستی اعتراض انحطاط را به درگیری بین پلیس مونترال و برخی از تظاهر کنندگان است. پلیس اعلام کرد این تجمع غیر قانونی پس از آنها می گویند پرتابه پرتاب شد و در افسران که در پاسخ با اسپری فلفل و گاز اشک آور. برخی از ویندوز بودند شکست و برخی از آتش سوزی شد.

                                                                                                                                                                                                                       

در اقتدارگرا ملل ناآرامی تبدیل شد به یک فرصت برای تضعیف ایالات متحده انتقاد از شرایط خود. تلویزیون دولتی ایران بارها و بارها پخش تصاویر از آمریکا خبر دادند. روسیه گفت: ایالات متحده در حال سیستماتیک حقوق بشر مشکلات.

و تحت کنترل دولت رسانه ها در چین شاهد تظاهرات از طریق منشور از نمایش آمریکایی در هنگ کنگ تظاهرات ضد دولتی که چین گفته است: ایالات متحده را تشویق کرد. در یک تفسیر حزب حاکم کمونیست روزنامه گلوبال تایمز گفت: کارشناسان چینی اشاره کرده بود که سیاستمداران ایالات متحده ممکن است فکر می کنم دو بار قبل از اظهار نظر دوباره در هنگ کنگ دانستن ‘œtheir کلمات ممکن است نتیجه معکوس.’�

رسمی کره شمالی Rodong Sinmun روزنامه در روز دوشنبه گزارش داد در مورد تظاهرات و گفت که معترضان œharshly را محکوم کرد’� یک پلیس سفیدپوست را ‘œlawless و قتل بی رحمانه’� از یک شهروند سیاه پوست. سه عکس از مینیاپولیس استار تریبیون, خبرگزاری رویترز و خبرگزاری فرانسه نشان داد اعتراض صحنه هایی از روزهای اخیر در شهرستان که در آن فلوید کشته شد.

این مقاله گفت: صدها نفر از معترضان با تجمع در مقابل کاخ سفید شعار ‘œNo عدالت بدون صلح’� و تظاهرات رخ داده در دیگر شهرستانها و انتظار می رود به رشد است. آن را هر طور مستقیم نظرات در مورد تهمت و دولت.

___

دنبال AP آخرین اخبار در مورد تظاهرات در آمریکا در https://apnews.com/GeorgeFloyd

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de