زئيف Sternhell, حامی کاهش نرخ بهره اسرائیلی متخصص در فاشیسم می میرد در 85

بیت المقدس — زئيف Sternhell برجسته اسرائیلی علمی و متخصص در این مطالعه از فاشیسم که صادر وخیم هشدار در مورد وضعیت دموکراسی اسرائیل درگذشت یکشنبه. او 85 بود.

Sternhell یک بازمانده هولوکاست و تحسین استاد علوم سیاسی در دانشگاه عبری بود در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده کارشناس و نویسنده چندین کتاب در مورد فاشیسم و فوق العاده ناسیونالیسم.

                                                                                                                                                                                                                       

دیرین صلح فعال Sternhall شد صریح منتقد سیاست های اسرائیلی نسبت به فلسطین و حریف به اسرائیل مهاجر جنبش است.

در سال 2008 او اهدا شد این کشور در معتبرترین جایزه اسرائیل با وجود دادخواست یهودی کرانه مهاجران به انکار او افتخار است. همان سال در آمریکا متولد, مذهبی, ملی, جک Teitel هدفمند او را برای خود حامی کاهش نرخ بهره مواضع و Sternhall زخمی شده بود توسط یک بمب لوله قرار داده شده در خارج از بیت المقدس به خانه. یک دادگاه اسرائیلی دست Teitel به دو زندگی جملات در سال 2013 برای قتل دو فلسطینی و اقدام به قتل چندین نفر دیگر از جمله Sternhell.

در پی حمله Sternhell به طور فزاینده ای هشدار در مورد خطرات ناشی از دموکراسی اسرائیل. Sternhell گفت: از بیمارستان که œif این عمل مرتکب نشده توسط آشفته فرد اما کسی که نشان دهنده یک نظر سیاسی و سپس این آغاز فروپاشی دموکراسی است.’�

Sternhell متولد شد و در پرزمیسل لهستان در سال 1935. پدرش یک سرباز در ارتش لهستان کشته شد در جنگ جهانی دوم است. مادر و خواهر خود به قتل رسیدند توسط نازی ها. او جان سالم به در برد تحت یک فرض کاتولیک هویت زندگی با بستگان. او به اسرائیل مهاجرت در سال 1951 و به عنوان یک افسر در ارتش اسرائیل در سال 1967 خاورمیانه جنگ.

                                                                                                                                                                                                                       

پس اسرائیل در سال 2014 جنگ با شبه نظامیان فلسطینی در غزه Sternhell گفت: روزنامه هاآرتص – که او به طور منظم نویس – که “دموکراسی اسرائیل تبدیل شده است به طور فزاینده فرسوده تا زمانی که آن را به یک جدید نادر در زمان جنگ. شاخص (فاشیسم) از شما خواسته مورد قطعا اینجا وجود دارد.’�

دانشگاه عبری جمهور آشر کوهن گفت که Sternhall را ‘œinnovative تحقیقات تغییر راه ما جامعه علمی درک ایدئولوژیک جنبش های عمومی و رادیکال جنبش های خاص است.”

“او یک مرد صادق بود که خستگی ناپذیر به دنبال صلح و عدالت’� او اضافه شده است.

Sternhall جان سالم به در با همسر و دو دختر و چندین نوه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de